Komentáře

Brusel po vzoru Homelandu

22. března 2016 v 13:36 | matt

Na konci druhé série amerického seriálu Homeland (2013) CIA dopadne a zabije jednoho z hlavních teroristů jménem Abu Nazir. Zpravodajská služba si tak myslí, že má vyhráno a nic jim odteď nehrozí, uvolňuje se pohotovost, koncentrace a připravenost na možné hrozby. V sídle CIA se tak téměř bez bezpečnostního dohledu může pár dní na to konat uctění památky viceprezidenta USA, jenž zemřel zdánlivě na infarkt (ve skutečnosti za jeho smrtí stáli teroristé). Sídlo je během akce im memoriam odpáleno a více než 200 agentů CIA, vysoce postavených politiků a přátel zůstane pohřbeno v jeho ruinách. Jak se později ukáže, Abu Nazir se obětoval a nechal se dopadnout a zabít právě proto, že předvídal veškeré důsledky a věděl, že po jeho smrti se CIA uvolní a bude tak zranitelná. Byl to plán.

Komentář: Černobílé Oscary a politika Hollywoodu

29. února 2016 v 17:29 | matt

Poté, co Chris Rock uvedl večer ve znamení kontrastu bílé a černé barvy a ukřivděnosti té černé, následoval opravdu vtipný monolog o tom, proč se ta černá bouří až teď. "Dříve, když nás pořád někdo znásilňoval a lynčoval a naše babičky visely na stromech, nezajímalo nás, kdo je nejlepší kameraman. Řešili jsme skutečné problémy…". Poté dodal, že bojkot Oscarů ze strany manželky Willa Smitha má asi stejný smysl, jako kdyby on sám bojkotoval účast v kalhotkách Rihanny - nikdo ho tam totiž (také) nepozval. Tou dobou musel být sympatický i všem opravdovým rasistům, ale tímto okamžikem jeho ironický a hlavně vtipný humor skončil.

Zrušil Vánoce, teď ženy, s čím přijde Starbucks příště?

8. února 2016 v 23:45 | matt

Ženy v hlavním městě Saudské Arábie si od dnešního rána už nebudou moci osobně koupit kávu ve Starbucks a s iphonem 6 na stole strávit s pěti dětmi příjemné ráno v západním stylu. Samo o sobě to ženám vůbec neuškodí, protože po letech konzumace levné americké kávy dostanou konečně možnost přestoupit na kvalitu, ale jde přecijen o princip.

Policisté se převlékli za nacisty, pokřikovali na sluníčka a utekli.

7. února 2016 v 16:15 | matt
ZDROJ: WE ARE HERE AT HOME . COM

Viděli jste někdy policejní doprovod fotbalových fanoušků organizovaně pochodujících Prahou na zápas svého milovaného klubu? Na zpívání chorálů, mávání vlajek a pití plechovkového piva dohlíží těžkoodění policisté přibližně v poměru 1:2. Proč na padesátku dlažebními kostkami a kovovými tyčemi ozbrojených nacistů během demonstrace na Hradě stačilo osm policistů oděných, jakoby řídili dopravu za rozbitý semafor? Protože tam žádní nacisté nebyli.

Slavící z Ortelu... Je to v pořádku?

29. listopadu 2015 v 15:34 | matt
FOTO: FRANTIŠEK VLČEK, MAFRA

Už samotné poslání Českého slavíka, odlišné například od ceny Grammy, dává prostor k úspěchu kapelám typu Ortel. Český slavík není udělován za mimořádný přínos hudební scéně, nýbrž "pouze" nejpopulárnějšímu zpěvákovi či skupině.

Malý krok pro parlament, obrovský skok pro lidstvo

26. listopadu 2015 v 2:08 | matt

Švýcarský parlament v kantonu Ticino odsouhlasil zákaz zahalování obličeje. Zákon se vztahuje i na muslimky a jejich burky a nikáby a všechny další druhy kapuc, jež se liší procentuálním pokrytím tváře. To platí i pro turisty z Islámova, protože poprvé v historii politiky se podařilo prosadit myšlenku: Chcete jet do naší země, tak se laskavě řiďte našimi pravidly (stejně jako to chcete po nás). Vlastně podruhé. Poprvé to bylo nedávno ve Francii, kterou se Švýcaři v pondělí inspirovali.

Lidství nás přibližuje našemu konci

22. listopadu 2015 v 0:57 | matt


Na internetu se objevilo varování před pravděpodobnými útoky na různých místech po celém světě, v Belgii přestalo jezdit metro a ruší se sportovní akce, v Německu se ruší fotbalové zápasy, je doporučeno neúčastnit se koncertů či jiných událostí a nenavštěvovat místa s vysokou koncentrací lidí. Úřady vyhlašují nejvyšší stupeň ohrožení, těžkoodění policisté a armáda vyráží do měst. Jsme ve válce?

Žlutá za pietu? Ano

18. listopadu 2015 v 16:16 | matt

FOTO: EPA

V přátelském fotbalovém utkání mezi Polskem a Českou republikou došlo ke kontroverzní situaci, která měla potenciál zaplavit média po celém světě. To kdyby byla vyřešena jinak - špatně. Takhle se ozvala pouze hrstka novinářu s reklamací bezduchého uplatnění pravidel a absence lidskosti a citu. O co šlo?
 
 

Reklama