Brusel po vzoru Homelandu

22. března 2016 v 13:36 | matt |  Komentáře

Na konci druhé série amerického seriálu Homeland (2013) CIA dopadne a zabije jednoho z hlavních teroristů jménem Abu Nazir. Zpravodajská služba si tak myslí, že má vyhráno a nic jim odteď nehrozí, uvolňuje se pohotovost, koncentrace a připravenost na možné hrozby. V sídle CIA se tak téměř bez bezpečnostního dohledu může pár dní na to konat uctění památky viceprezidenta USA, jenž zemřel zdánlivě na infarkt (ve skutečnosti za jeho smrtí stáli teroristé). Sídlo je během akce im memoriam odpáleno a více než 200 agentů CIA, vysoce postavených politiků a přátel zůstane pohřbeno v jeho ruinách. Jak se později ukáže, Abu Nazir se obětoval a nechal se dopadnout a zabít právě proto, že předvídal veškeré důsledky a věděl, že po jeho smrti se CIA uvolní a bude tak zranitelná. Byl to plán.


Teď něco z reality. Bruselské letiště bylo dlouho na seznamu možných cílů a bylo hlídáno vojáky a policisty. V pátek byl v Belgii dopaden terorista Abdeslam, jenž velmi ochotně spolupracoval s tamní policií a všichni si jen mnuli ruce a plácali se po ramenou. Včera cestoval do Bruselu Europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský a tvrdí, že na celém letišti nepotkal jediného vojáka či policistu. Dle jeho slov bylo z konverzace s tamními poslanci také cítit uvolnění atmosféry, jakoby se celá záležitost ohledně terorismu a možných útoků výrazně uklidnila.

Bylo zatčení Abdeslama součástí plánu teroristů a měla jeho ochotná spolupráce jen uklidnit bezpečnostní složky Belgie a celé Evropy?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama