Selfiecida... Když snaha o dobré foto končí smrtí (+ fotogalerie)

10. února 2016 v 1:08 | matt |  Ze světa

Britský deník The Daily Telegraph loni sepsal veškerá známá úmrtí způsobená pořizováním selfie. Mezi lety 2014 a 2015 zemřelo při této činnosti celkem 19 lidí (většinou pochopitelně ve věku 18 - 22 let). Selfies jsou tedy statisticky většími zabijáky než žraloci, kteří ročně usmrtí průměrně pouhých šest lidí.


Mezi nejčastější příčiny selfie-cide patří pózování na vyvýšených místech, například na mostech, útesech, či v oknech, nebo na kolejích před blížícím se vlakem. Někdy jsou selfies a jejich tragické následky prováděny v páru, či skupinově. Dalším oblíbeným místem posledního odpočinku po pořízení selfie je střecha vlaku, což osobně moc nechápu. Čím bližší kontakt s nataženým elektrickým vedením, tím větší pecka. Nejednou se také stalo, že mladý gangster z Filipín, Mexika či USA chtěl na instagram vložit fotku, kde pózoval s taťkovou pistolí přiloženou k hlavě, načež dal termínu photoshooting zcela nový rozměr. Za zmínku stojí i jednadvacetileté Ruska, která v práci požádala hlídače, zda by ji nepůjčil svůj devítimilimetr na selfíčko, a nebýt gumových nábojnic, mohli pak s uklízečkou vesele stírat její hlavu ze zdi. S vážnými poraněními hlavy slečna přežila a může děkovat snad jen vedoucí směny, že měl zrovna službu ten mírumilovnější sekuriťák. Dva Rusové na Urale neměli takové štěstí, když vytáhli pojistku z granátu a hodili své poslední společné foto (s odjištěným granátem v ruce). Jednadvacetiletý muž spadl zase do kráteru sopky Mount Merapi v Indonésii, pravděpodobně ve snaze pořídit co nejžhavější foto. Jeden mladík v San Diegu byl hospitalizován po dobu pěti dnů poté, co se snažil přemluvit tamního chřestýše ke společné selfie. Jiný milovník zvířat ve Španělsku zemřel na tradičním běhu s býky, protože se více než na samotný běh soustředil na vycentrování scény, toužil totiž po selfie s běsnícím býkem za zády, což je mimochodem i můj velký sen a doufám, že budu mít jednou více štěstí. Mimochodem od roku 1924, kdy se o bull runningu v Pamploně vedou záznamy, zde zemřelo "pouhých" 15 běžců. To znamená jednak, že měl tento fotograf smůlu jako kráva (jak příhodné) a jednak, že zběsilí a stresovaní býci pronásledující každoročně desítky tisíc lidí v úzké uličce dlouhé 850 metrů, zabili za 90 let méně lidí, než selfie za dva roky.

V roce 2016 už si tento sériový vrah políčil svým ozkoušeným způsobem bez větší míry kreativity na dvě oběti. Póza na parapetu ve dvacátém patře a na kolejích s vlakem v pozadí. Klasika.

Některé z obětí krvelačných selfies se již obejvují mezi kandidáty na Darwinovu cenu, která je od roku 1985 udílena post mortem lidem, kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem. Jedná se konkrétně o dva muže, kteří se chtěli v keňském parku Nakuru vyfotit s divokým slonem, ale on s nimi ne a udupal je.Jediným pozitivem toho všeho je prozatímní absence Čechů v tomto výčtu, proto doporučuji, abyste podobné fotky nezkoušeli kopírovat a při příštím focení věnovali zvýšenou pozornost přírodě. Fenomén selfie má potenciál zabít za deset let více lidí než Mount Everest za celé století.

Pro získání Darwinovy ceny je nutné splnit celkem 5 kritérií:

· Neschopnost reprodukce - nominovaný se musí zabít nebo sterilizovat.
· Skutečně výjimečné a neuvěřitelné selhání soudnosti - kandidátova hloupost musí být jedinečná, některé příliš běžně konané hlouposti (např. hraní ruské rulety, v čemž je výjimkou ocenění mladíka, který zmíněnou hru hrál s automatickou pistolí; močení na třetí kolejnici) jsou z nominací výslovně vyloučené.
· Kandidát se z genofondu musí odstranit sám, svou vlastní hloupostí.
· Kandidát musí být schopen jasného úsudku (cenu nemohou dostat mentálně retardovaní, duševně nemocní a děti do šestnácti let).
· Pravdivost - událost musí být ověřená.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Péťa Péťa | Web | 12. května 2016 v 22:05 | Reagovat

Tak tomu říkám pecka, i když je pravda, že tomu docela věřím. Jedna moje známá se např. pokoušela vyfotit v parníku na zábradlí, ještě se psem v ruce. Asi by jí nezabilo, kdyby se vyráchala v té ledové vodě, ale ten pes by to určitě odskákat (bylo to něco malého a skoro bezsrstého). Ironií zůstává, že stejnou fotku by pořídila i kdyby stála před tím zábradlím. Lidská hloupost zkrátka a dobře nezná mezí.

2 Mirkaruth Mirkaruth | E-mail | Web | 27. července 2018 v 2:42 | Reagovat

Peels can help to eliminate from most old amendments of the skin cover. effects effective at any age, suitable for skin of any type. After superficial exposure disappear minor wrinkles, skin becomes young, without wrinkles. Regeneration – three days. deeper peeling beautifully copes wrinkles (expression, old, smoothing hardly noticeable scars, removes spots.
Recovery – seven days. Profound peeling doing in the beauty medical facilities. This is most efficient operation, but requires long term rehabilitation – about thirty days.
<a href=http://chemicalpeel.in/light-chemical-peel-before-and-after-the-procedure>light chemical peel before and after</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama