Únor 2016

Komentář: Černobílé Oscary a politika Hollywoodu

29. února 2016 v 17:29 | matt |  Komentáře

Poté, co Chris Rock uvedl večer ve znamení kontrastu bílé a černé barvy a ukřivděnosti té černé, následoval opravdu vtipný monolog o tom, proč se ta černá bouří až teď. "Dříve, když nás pořád někdo znásilňoval a lynčoval a naše babičky visely na stromech, nezajímalo nás, kdo je nejlepší kameraman. Řešili jsme skutečné problémy…". Poté dodal, že bojkot Oscarů ze strany manželky Willa Smitha má asi stejný smysl, jako kdyby on sám bojkotoval účast v kalhotkách Rihanny - nikdo ho tam totiž (také) nepozval. Tou dobou musel být sympatický i všem opravdovým rasistům, ale tímto okamžikem jeho ironický a hlavně vtipný humor skončil.

Selfiecida... Když snaha o dobré foto končí smrtí (+ fotogalerie)

10. února 2016 v 1:08 | matt |  Ze světa

Britský deník The Daily Telegraph loni sepsal veškerá známá úmrtí způsobená pořizováním selfie. Mezi lety 2014 a 2015 zemřelo při této činnosti celkem 19 lidí (většinou pochopitelně ve věku 18 - 22 let). Selfies jsou tedy statisticky většími zabijáky než žraloci, kteří ročně usmrtí průměrně pouhých šest lidí.

Zrušil Vánoce, teď ženy, s čím přijde Starbucks příště?

8. února 2016 v 23:45 | matt |  Komentáře

Ženy v hlavním městě Saudské Arábie si od dnešního rána už nebudou moci osobně koupit kávu ve Starbucks a s iphonem 6 na stole strávit s pěti dětmi příjemné ráno v západním stylu. Samo o sobě to ženám vůbec neuškodí, protože po letech konzumace levné americké kávy dostanou konečně možnost přestoupit na kvalitu, ale jde přecijen o princip.

Policisté se převlékli za nacisty, pokřikovali na sluníčka a utekli.

7. února 2016 v 16:15 | matt |  Komentáře
ZDROJ: WE ARE HERE AT HOME . COM

Viděli jste někdy policejní doprovod fotbalových fanoušků organizovaně pochodujících Prahou na zápas svého milovaného klubu? Na zpívání chorálů, mávání vlajek a pití plechovkového piva dohlíží těžkoodění policisté přibližně v poměru 1:2. Proč na padesátku dlažebními kostkami a kovovými tyčemi ozbrojených nacistů během demonstrace na Hradě stačilo osm policistů oděných, jakoby řídili dopravu za rozbitý semafor? Protože tam žádní nacisté nebyli.