Kdo vydělal na uprchlících a islámu?

8. prosince 2015 v 3:36 | matt |  Události

Lidí, institucí či skupin obyvatel, které na migrační krizi a islámské hrozbě vydělaly je určitě velká spousta. Přes mediální domy, pro které je toto téma již přes půl roku zdrojem obživy, majitele dodávek, kteří si jednou jízdou v létě mohli přijít na větší balík než obyčejní taxikáři za celé prázdniny, prodejce burek, psychiatry, odborníky na extremismus, experty na východní jazyky, hnutí anonymous, vynálezce slova xenofobie, až po krajně pravicové politiky, kteří se staví proti přijetí uprchlíků a odmítají islám v naší zemi.


Vybral jsem konkrétní instituci, člověka, hudební skupinu, etnikum, průmyslové odvětví a národ, které na druhé polovině černého roku 2015 vydělaly nejvíce. Tento zisk nemusel být pouze finanční.

UEFA
Cca 50 milionů korun
Fotbalová asociace se pomocí vysokých pokut brání všem politickým či náboženským projevům na stadionech, protože chce fotbal oddělit od těchto problémů, ale sama přišla se skvělým nápadem, jak svým hlavounům navýšit bonusy (domněnka). Z každého lístku, který se prodal na první domácí utkání každého týmu v Lize mistrů i Evropské lize, si stáhla jedno euro na pomoc uprchlíkům. Protestující hrstka nesouhlasících fanoušků včetně sparťanských ultras svou neúčastí na tomto prvním domácím zápase asociaci příliš velkou čáru přes rozpočet rozhodně neudělala, protože v padesáti milionech korun se dvě stě eur krásně ztratí.

Martin Konvička
Popularita
Kdo nikdy neslyšel jméno Martina Konvičky, neměl letos puštěné zprávy, radio, nečetl noviny, ani nebyl na internetu. Že nikdo takový není? Asi ne. Takže ho asi známe všichni. Odmítavé postoje k islámu a ostrá až brutální slova na adresu jeho vyznavačů z něj udělala modlu všech nacionalistů a postavila do čela odboje proti tomuto náboženství.
Tento drobný člověk s ďábelskýma očima, který se od studia brouků dostal přes titulní strany novin a časopisů až na podium vedle samotného prezidenta naší republiky, proslul svou nenávistí k islámu, která mu vynesla obvinění z podněcování nenávisti a hodně teoreticky ho může dostat i do vězení. To by pak mohl navázat třeba na Václava Havla nebo Nelsona Mandelu, kteří se dostali z cely až do nejvyššího úřadu ve své zemi. Pouhá třetina fanoušků jeho facebookové stránky Islám v ČR nechceme by ho totiž svými podpisy oprávnila ke kandidatuře na prezidenta.

Ortel
Český Slavík (2. Kapela a 3. Zpěvák v nejvýznamnější hudební anketě popularity)
Je to teď hodně omílané téma. Pravicová hudební kapela si díky svým textům odmítajícím menšiny, přistěhovalce a islám získala nečekanou popularitu. Svůj úspěch (neúmyslně) postavila právě na strachu lidí z uprchlíků proudících do Evropy a rozpínajícím se islámu, který se pomalu stává nepřítelem číslo jedna po celém světě. Více o mém názoru na toto téma zde.

Romové
Ztráta negativní pozornosti
Dlouhá léta to byli romové, na koho se házela všechna špína (ať už oprávněně či ne) a pro většinu společnosti představovali to nejhorší, s čím se v Čechách musíme potýkat. Někteří lidé večer přecházeli ulici, když proti sobě viděli jít roma, ale dnes už jsou za něj pomalu rádi. Všechna pozornost je od jara vržena na migrující uprchlíky, kteří teď společně představují absolutní zlo a na romy proudící do sběrny a zpátky už se nenadává, protože tu máme větší, opravdový problém.

Prodejci zbraní
Obrovský nárust poptávky
Strach z uprchlíků nutí nejen Čechy a Slováky ke zvýšení ochrany či pocitu bezpečí. O zbrojní průkaz má prý zájem o 200% více lidí než loni, zvýšil se prodej pistolí a střeliva a mnohonásobně stoupl prodej boxerů, paralyzérů a teleskopů. Zbrojaři a instruktoři si mohou mnout ruce a teroristé by si na nás měli dávat bacha.

Turečtí podnikavci
Desítky milionů korun
Desetitisíce migrantů zaplavily o letních prázdninách Řecko, kam se na člunech doplavily z Turecka, kde se rozjel milionový byznys. Turečtí podnikavci čekali na pobřeží s čluny a motory za pár tisíc, aby je naplnili nejen syrskými uprchlíky a poslali do vln na nejistou cestu za lepším životem. Na jeden takový člun se vešlo až pětadvacet lidí, z nichž každého stálo jeho místo až padesát tisíc korun. Zisk na jednom člunu tak dělal něco přes milion korun a takových člunů přirazilo k pobřeží Řecka desítky až stovky. Na řeckých plážích zas čekali mávající Řekové v reflexních vestách ve snaze přilákat člun k sobě, aby se okamžitě zmocnili motoru ze zádě člunu, který se jali vesele zpeněžit.

Poražení
Naopak největšími poraženými jsou Angela Merkelová, Německo, Paříž, aerolinky a cestovní kanceláře.

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 delegat delegat | 8. prosince 2015 v 14:12 | Reagovat

Angela Merkelova to jeste nevi, ze na tom prodelala nejvic:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama