Star Wars se probouzejí

23. listopadu 2015 v 0:16 | matt |  Kultura

Tři týdny zbývají do jedné z nejočekávanějších premiér roku - sedmého dílu legendárních Star Wars. V říjnu 2012 se o nové trilogii začalo mluvit v souvislosti s prodejem práv studiu Walta Disneyho, internet tehdy zaplavily obrázky Mickey Mouse či Pocahontas se světelnými meči a celý tento stomiliardový obchod byl spíše jen pro smích. Role producenta filmu však zůstala otci Star Wars - Georgi Lucasovi, který zároveň působil u nově vznikajícího filmu jako kreativní konzultant a na všechno pozorně dohlížel. Nová éra jedné ze dvou nejznámějších sci-fi sérií všech dob se postupem času začala brát vážně a dnes už se celý svět nemůže dočkat.

Na blížící se premiéru nás lákají prakticky odevšud, samozřejmě z multikin, obchodů s komiksy, či knihkupectví, ale i z obchodů, které s filmovým průmyslem a značkou Star Wars nikterak nesouvisí. Řeč je například o supermarketech, které se na kultovní sérii přiživily prodejem předmětů s maskou Darth Vadera, světlenými meči nebo jinou hvězdnou tematikou.

Velkým plusem může být fakt, že se režie ujal J. J. Abrams, muž, který stál za úspěsnými filmy ze série Star Trek (Star trek z roku 2009 a Star Trek: Do temnoty z roku 2013). I když si to osobně nemyslím, říká se, že fanoušci sci-fi žánru se dělí na dva tábory - Star Wars a Star Trek (pomůcka pro laiky: Star Trek je Star Wars bez světelných mečů) a právě J. J. by mohl být tím faktorem, který obě poloviny spojí v jeden nadšený celek. Já si však myslím, že ani ten nejzapřísáhlejší fanda Spocka si nenechá nové Star Wars ujít. Abrams po studiích začínal jako scénárista a zanedlouho dostal důvěru k sepsání scénáře k úspěšnému katastrofickému filmu Armageddon. Zlomovou byla účast v režijním týmu u seriálu Ztraceni, po které měl oživit kultovní sérii Mission Impossible s Tomem Cruisem a zrežírovat její třetí díl, což se mu povedlo. Dalším prvkem, který dá této sáze něco navíc, bude jistě Simon Pegg, který už pod Abramsem hrál právě ve Star Treku nebo Mission Impossible, a vždy platí za ten odlehčující článek, který se stará o humornou stránku filmu (pravda, někdy je ji až moc).

Ve velmi dobrých rukou byl scénář, o který se staralo trio George Lucas, J. J. Abrams a Lawrence Kasdan, jenž stál u pětky a šestky z původní trilogie. Hudbu si vzal na starosti legendární skladatel John Williams, dvorní skladatel Stevena Spielberga, jehož hudba už doprovázela všech šest dílů Star Wars, Schindlerův seznam, Čelisti, E. T., Indiana Jonese či první tři Harry Pottery.

Těšit se můžeme na Luka Skywalkera Marka Hamilla, všudypřítomného Andyho Serkise, nestárnoucího Harrisona Forda, či naopak nejstarší Disney princeznu v historii studia - Carri Fisher, princeznu Leiu.

Star Wars síla se sice pomalu probouzela, ale vrací se s velkým humbukem okolo sebe, který bude ještě sílit, až nakonec 17. prosince dosáhne svého vrcholu. 17. prosince uskutečnili bratři Wrightové první let letadlem (1903) a v USA byl odvysílán úplně první díl Simpsonů (1989), ale také se narodil Miroslav Kalousek, takže můžeme čekat cokoliv. Například v USA se oficiální premiéry dočkají s jednodenním zpožděním.


Oficiální trailer k filmu (Zdroj: Youtube):

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama