Lidství nás přibližuje našemu konci

22. listopadu 2015 v 0:57 | matt |  Komentáře


Na internetu se objevilo varování před pravděpodobnými útoky na různých místech po celém světě, v Belgii přestalo jezdit metro a ruší se sportovní akce, v Německu se ruší fotbalové zápasy, je doporučeno neúčastnit se koncertů či jiných událostí a nenavštěvovat místa s vysokou koncentrací lidí. Úřady vyhlašují nejvyšší stupeň ohrožení, těžkoodění policisté a armáda vyráží do měst. Jsme ve válce?

Všechno tomu sice napovídá, ale nejsme. Válka je definována jako stav organizovaného násilí mezi dvěma a více stranami, ale ve stavu, ve kterém se zmítá Evropa a s ní vlastně celý svět, hledám marně tu druhou stranu, která by útočila, nebo se alespoň obstojně bránila. Jsme jako vyplašená mláďata antilop utíkající před splašenými lvy v turbanech s naostřenými zuby, a instituce, které by nás měly chránit, jsou naše pokousané a kulhající antilopí matky, které pro oči plnící se krví ani nepoznají ve stádu nepřítele. Bojíme se a nevíme, co bude, jak to dopadne a jestli to vůbec někdy skončí. Jestli naše matky vydrží a ustojí boj do konce, nebo utečou, či si lehnou a rezignují na všechno.

Tohle není válka, ale teror. Teror, kterému se vyspělá Evropa stále nechce bránit, protože je to nehumánní, barbarské nebo snad nevyspělé. Evropa neví, kam vlastně zaútočit a případně to prý nelze udělat bez vedlejších ztrát na lidských životech. Tahle lidskost a ohleduplnost nás jen přibližuje našemu konci. Protože evoluce chtěla, aby vždy přežil a zvítězil ten nejsilnější. Ten, kdo si jde bezohledně za svým. Přes mrtvoly.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama